niedziela, 25 stycznia 2015

'Stop stereotypom' - sesja zdjęciowa dla żon marynarzy

Dziś przybywam do Was z efektami sesji zdjęciowej "Stop stereotypom", która została zorganizowana z inicjatywy stowarzyszenia Żona Marynarza w Gdańsku. Miałam niesamowitą przyjemność wykonać makijaż na pięciu świetnych kobietach! Fotografowała Emilia Kuś Made by Em, a jako scenerię wykorzystałyśmy gdański Klub Bunkier. O co tak naprawdę nam chodziło? Myślę, że wszystko wyjaśni cytat ze strony Żona Marynarza: 

"Zapraszam Was na fotoreportaż, którego celem jest zwrócenie uwagi na to, że różne grupy społeczne często oceniane są przez pryzmat stereotypów- nierzadko krzywdzących. 
"Ubrałyśmy" się we własne stereotypy w nieco mocniejszej stylizacji i scenerii. Chcemy tym zaznaczyć, że nie boimy się dyskutować. A wszystkim "życzliwym"pokazać, że żony marynarzy w Polsce to wspaniałe i silne kobiety. Jest to jedyna tak "morska" sesja w Polsce.
...
Jest wiele grup, które na co dzień zmagają się z problemami, których mogły by uniknąć gdyby nie stereotypy jakimi w stosunku co do nich kierują się inni.
Są to o chociażby: osoby homoseksualne, osoby o innym kolorze skóry czy wyznaniu, osoby niepełnosprawne. Ale także: księża, weganie, policjanci, lekarze, metalowcy,wytatuowani, osoby z niedowagą i nadwagą, żony marynarzy itp. 
Postarajmy się poznać drugiego człowiek, a  nie oceniać go przez pryzmat powszechnie panujących opinii. Nie ma nic cenniejszego niż nasze własne zdanie. Każdy ma prawo do życia po swojemu. Pamiętajcie - inaczej nie znaczy gorzej. / Żona Marynarza

W role modelek wcieliły się: Karina Kończewska, Dagmara Pietruszewska, Magda Ślepowrońska, Magda Czapiewska i Kasia Wajs. 
mod: Karina Kończewska Taka Ja MarynarzaDagmara Pietruszewska, Magda Ślepowrońska, Magda Czapiewska i Kasia Wajs

A może wsród Was znajdują się jakieś marynarzowe? 

Emotikon smilmod: Karina Kończewska Taka Ja Marynarzfoto: Made by Em http://madebyem
A

5 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...